Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Вишеньківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04331610) був реорганізований і увійшов до складу Уланівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Річний звіт

                                             

                                                                                       Звіт

                                      Завідуючої ДНЗ с. Вишенька  Гуменюк Катерини Миколаївни

                                                               Перед колективом і  громадськістю

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства світи і науки України від 23.03. 2005 р. №178. Вишеньківський дошкільний навчальний заклад розташований за адресою Вінницька обл. Хмільницький р-н  с. Вишенька вул. Станом на  9 червня наповнюваність    дітей    27.

  Режим роботи : з 8:00 до 17:00год.

 Дошкільний навчальний заклад працює з 5 – денним робочим тижнем. В ДНЗ працює 8 співробітників, 3- педагоги, з них 2 вихователі  1- середня спеціальна.1 – вища освіта ,5 – осіб обслуговуючий персонал.

  Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих  актів України :

  • Конституція України «Про освіту»
  • Закону України «Про освіту»
  • Закону України «Про дошкільну освіту»
  • Положення «про дошкільний навчальний заклад»
  • Базового компонента дошкільної освіти України
  • Закону України «Про охорону праці»
  • Закон України «Про дорожній рух»
  • Закон України «Про відпустки»
  • Закону України «Про мови»
  • Закони України «Про цивільний захист»
  • Програми «Дитина»

А також відповідно власного Статуту, Програми розвитку та річного плану роботи.

     Головною метою дошкільного закладу є забезпечення  реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти , задоволення потреб у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створені умов для їх фізичного,розумового і духовного розвитку.

  Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей,формуванню їх особистості,

розвиток творчих здібностей та нахилів,забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту,виховання потреб в самореалізації та самоствердженні.

  Навчально –матеріальне забезпечення відповідає Закону України «Про дошкільну освіту» , Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення », затвердженого наказом МОН від 11.09.2002р.№509,типовому переліку обов’язкового обладнання навчально- наочних посібників та іграшок в дошкільному навчальному закладі.

   В групових приміщеннях створенні необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей,всі групи естетично оформлені,затишні,впорядковані меблями відповідно до віку дітей відповідають гігієнічним та санітарним вимогам. Предметно – ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам програми. Ігрові осередки обладнанні в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом.

     Для задоволення потреб художньо – естетичного нахилу є такі види театру: пальчиковий та настільний.

   Для проведення занять з фізкультури є все необхідне обладнання ; обручі ,лави, мати, ребристі дошки,дуги,м’ячі, мішечки з піском для метання ,кеглі, доріжки з шишок матеріали для нетрадиційних видів оздоровлення дошкільників.

   Медичне обслуговування дошкільного закладу здійснюється органом охорони здоров я на безплатній основі. Працівниками місцевого фельширсько акушерського пункту,регулярно і за графіком проводиться вакцинація,медичний огляд дошкільнят,контроль за станом здоров’я,за фізичним розвитком  дітей, та дотриманням  санітарно – гігієнічних норм та правил.

  Будівля  знаходиться у належному стані,відповідає санітарно – гігієнічним нормам. Щороку  проводиться поточний ремонт усіх приміщень,ревізія вентиляційних та каналізаційних систем,проведена перевірка  заземлення.

    Територія закладу має огорожу по всьому периметру. У вересні  2016року за допомогою коштів громадської організації, та благодійної допомоги місцевих фермерів  було придбано невеличкий дитячий майданчик. Також  за допомогою  сільської  ради,і сприяння сільського голови  Кирилюк О.С. було відремонтовано  вхідну частину і східці біля дитячого  садочку.

  Для виконання завдань розумового,екологічного,трудового, профорієнтаційного розвитку дошкільнят виділено місце під город . Навчальні та адміністративні приміщення мають привабливий  та естетичний вигляд.

   Підведене централізоване водопостачання,наявні водонагрівачі. Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням,витяжної вентиляцією.

   В дошкільному закладі є в наявності протипожежний інвентар. Вчасно проводяться інструктажі. Працівники в закладі дотримуються інструкції з охорони життя і здоров я дітей.

   З метою підвищення  теоретичного рівня  та фахової підготовки  на курси підвищення  кваліфікації до Вінницького  інституту після дипломної освіти була направлена завідуюча ДНЗ Гуменюк Катерина Миколаївна. Також завідуючою були пройдені курси цивільного захисту при навчально – методичному центі цивільного захисту та безпеки  життєдіяльності  в м.Вінниця. 

  Варто відмітити, що вихователі протягом  навчального року брали активну участь у заходах, які були організовані районним відділом освіти. Це семінари,та метод об’єднання, які проводилися на базі ДНЗ району. Це дало можливість вихователям обмінятися досвідом роботи,підвищувати свій фаховий рівень,ділитися власними надбаннями із колегами. Вихователі планово проходять курси підвищення кваліфікації .  

  Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є збереження та покращення здоров’я у дітей та виховання дитини здатності продовжувати навчання в школі впродовж 12 років,досягати успіхів,правильно будувати своє життя.      

    Управлінська діяльність

До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

  • Рада ДНЗ
  • Батьківський комітет дошкільного навчального закладу
  • Загальні збори батьків та членів трудового колективу.

У поточному році вирішувались такі питання:

  1.Створення і поповнення розвивального середовища  в групах ДНЗ.

 2. Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5 – річного віку та обліку  дітей у с.Вишенька та прилеглих до нього сіл.

      Техніка безпеки

  Згідно з ст.23 Закону України «Про освіту » дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров’я,здоровий спосіб життя,через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей:

 Ця проблема ведеться в таких напрямках:

  • Створення умов для безпечного перебування дітей в закладі;
  • Організація догляду за дітьми;
  • Робота з колективом по БЖД;
  • Навчально  - виховна робота з дітьми  з питань ОБЖД.

Кожен працівник проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей  в дошкільному закладі,про що свідчить відсутність випадків травмування дошкільників.

    Регулярно вихователями проводяться бесіди з батьками  з попередження дитячого травматизму. Видаються відповідні накази ,проводяться інструктажі з персоналом. Проводяться Тижні безпеки дитини і заняття з надзвичайних ситуацій ,ведеться постійно робота з дітьми за такими темами: «Пожежна безпека»,  «Один вдома».

      Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою  складовою управління закладом. Головними  питаннями,які порушені під час бесіди є оформлення дитини до закладу.

    Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнити знання  необхідні для навчання та виховання дітей. Педагогічний колектив організовував  для цього різні активні форуми співпраці:

  • Батьківські збори ;
  • Індивідуальні консультації;
  • Виготовлення саморобок разом з дітьми;
  • Спільні виставки та свята, «Свято Осені» , «Новий рік», «Пасха», «Мамине свято ».

Взаємодія з сім’ями вихованців протягом року є одним із пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона  орієнтована на пошук таких форм і методів роботи,які дозволяють враховувати актуальні проблеми,сприяють формуванню активної батьківської позиції,участі батьків в управлінні закладом. У цьому питанні знайдено порозуміння та підтримку між батьками та трудовим колективом.

Організація харчування

       У дошкільному навчальному закладі протягом навчального року значна увага приділяється харчуванню дітей.

   Ведеться постійний контроль за виконанням грошових та натуральних норм. Щомісячно аналізується стан харчування дітей в ДНЗ. Для правильної організації харчування на основі перспективного харчування  складається щоденне меню з вживанням свіжих овочів в літній та осінній періоди.

  Постійний контроль за правильною організацією харчування дітей здійснюється завідувачем та радою з організації харчування. Періодичний  контроль проводиться працівниками санепідемстанцією, працівниками відділу освіти.

  Робота з організації харчування дітей ДНЗ здійснюється згідно з «Інструкцією по організації  харчування у дошкільних навчальних закладах»затверджена наказом МОНУ та МОЗУ від 26.02.2013 р. № 202/165, зареєстровано в Міністерстві юстиції  України від 20.03.2013 р. за № 440/22972.

  Усі продукти харчування приходять  з супровідними документами. Багатодітні сім’ї за харчування сплачують 50%.В даний час це становить 2,5 грн., на підставі рішень районної та  сільської ради 1 дитина – учасника АТО харчується безкоштовно. Також хочу подякувати кухареві Шпіхернюк Н.Б. за добросовісне і старанне виконання посадових обов’язків.

   Дитячий садок – це особливий  світ любові та добра, зі своїми радощами та прикрощами, переживаннями і досягненнями в якому дитина пізнає навколишній світ і себе. Хочу подякувати помічникам вихователів і всьому обслуговуючому персоналу за внесок у  створення сприятливих умов перебування дітей в закладі. Та добросовісне виконання посадових обов’язків.

  Що стосується предметно – ігрового середовища то вихователі прикладають багато зусиль та уваги для виготовлення атрибутів до ігор, придбано дидактичні ігри , настільно - друковані ігри,оновлювались ігрові осередки,і дитячі костюми для виступів.

    Але є нащо звернути увагу у 2017 – 2018 н. р.

  • Матеріально – технічна база потребує поповнення посібників та іграшок відповідно до типового переліку обов’язкового обладнання та нової програми «Дитина»;
  • Всім вихователям більше  в роботі використовувати спадщину великого педагога Василя Олександровича Сухомлинського,до відзначення 100 річчя у 2018 році з Дня народження. Видатний педагог любив повторювати «Людина – народжується на світ не для того,щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується ,щоб лишити по собі слід вічний » .Ці проникливі слова можна і треба віднести й до самого Василя Олександровича,адже саме вони були  тим категоричним імперативом, якому завжди і всюди слідував він у своєму недовгому, але яскравому й напрочуд плідному житті Педагога. Все найцінніше,створене ним,назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури.
  • Продовжувати роботу по впровадженню в педагогічну діяльність вихователів інноваційних технологій.

Необхідно в наступному навчальному році всім групам підібрати нові методики та техніки навчання в роботі з дітьми.

   Моніторинг знань,умінь і навичок показав,що навчально – виховна робота протягом року велася на достатньому рівні .

   Аналіз роботи з розвитку інтелектуальних здібностей через гру показав,що вихователі застосовують індивідуальні і групові форми,які допомагають виявити здібності дітей,розкрити їх потенціал.

Тому в наступному навальному році необхідно спрямувати роботу на:

  • Доповнення розвивального середовища;
  • Покращення організації ігрових осередків,придбання сучасних ігор,іграшок,поновити дидактичний матеріал згідно програми «Дитина»:
  • Підвищення ролі вихователя в організації діяльності дітей.

Головним є те, що  дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватися, зміцнювати здоров’я,реалізувати свої здібності, товаришувати,весело і щасливо  жити.

    Сподіваюсь на подальшу тісну спів працю із сільською радою,колективом,батьками та усією громадськістю   села.

 

 

                                Дякую за увагу !!!!          


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *